بازي گروهي مافيا

مقاله صوتی در مورد عزت نفس

عزت نفس

پژوهشکده تحقيقاتی بازی دانش محور مافيا تقديم ميکند

«باید شرم کنند، کسانی که بدون کم‌ترین تأمل و تفکر از پدیده‌های معجزه‌آسای علم و فن بهره می‌گیرند و سفیهانه از درک مضمون هوشمندانهٔ آن عاجزند، همانند گاوی که از لذت نشخوار گیاهان برخوردار است ولی از علم ِ گیاه‌شناسی بی‌خبر است.»

«آلبرت اینشتین

دنيای پيرامون ما روز به روز در حال پيشرفت با سرعتی باورنکردی و نجومی هست و برای اينکه ما از اين نمودار پيشرفت عقب نيفتيم احتياج به تربيت نسلی آگاه و منعطف برای همگام سازی در اين مسير رشد علمی داريم

متاسفانه نظام آموزشی ما در تربيت شاگردانش ، شبيه يک نظام بسته و ديکتاتوری هست که در آن صرفاً اطلاعاتی را به خورد افراد ميدهد ، که نهايتاً آدم های با افکار بسته و نسبتاً هم سطح به صورت خروجی تقديم جامعه ميکند .

اما خبر بد اينکه مشکل به اينجا ختم نميشود و به مرور همه ما دست به دامن شعار های کليشه اي برای حل مشکل اول شده ايم، براستی آيا با شعار اينکه ما فقط نبايد به آموزش بسنده کنيم و بايد به پرورش هم رو بياوريم يا اين شعار که ماهی دادن خوب نيست و ماهيگيری ياد دادن خوب هست ما را از اين بحران رها ميکند ؟

کسی تاکنون پرسيده هست که اگر ميخواهيد ماهيگير حرفه اي شويد بايد از کجا شروع کنيم ؟

کسی پرسيده هست که آيا برای تبديل يک مصرف کننده علمی به يک توليد کننده عملی به چه روش زندگی نياز هست ؟ از کجا شروع کنيم؟ اولين پارامتر مورد نياز ما چيست ؟

بنده به عنوان کسی که رمز قدم اول را حداقل در مورد خودم امتحان کرده ام ، صراحتاً اعلام ميکنم که اولين قدم برای اين مهم ، تغيير ديدگاه خود نسبت به خود و توانايی هايمان هست .

ما دقيقاً همانی هستيم که فکر ميکنيم هستيم و همانطور ميانديشيم که بايد بينديشيم .

قدم اول در شروع يک تفکر قوی و برای شروع يک جريان فکری قوی ، کشف و تقويت عزت نفس و سپس بهينه سازی اعتماد به نفسمان هست.

نکته جالب اين ميباشد که ما ميتوانيم از بازی مافيا به عنوان ابزاری در جهت محک ميزان عزت نفس و اعتماد به نفسمان استفاده کنيم ،

بنابرين توصيه من به عزيزان اين ميباشد که شنيدن اين مقاله صوتی را با دقت انجام دهند و نکات نهفته در داخل اين مقاله صوتی را يادداشت و تمرين کنند که بی شک تمرين و تکرار مفاهيم موجود در داخل اين مقاله صوتی ، کمک شايانی به آنها در شناخت ، تقويت و تعالی عزت نفس و اعتماد به نفستان ميکند.

مهندس حجازی

برای دانلود مقاله بر روی عکس زير کليک کنيد


irmafia.ir

0 comments on “مقاله صوتی در مورد عزت نفس

  1. elf می‌گه:

    wow alii boodd ,yeseria ke mast mikhoran mian mafia bazi mikonan hatman bayad gosh bedan ino

پاسخ دهید